טיפול לרכב
קבלו הצעת המחיר משתלמת

טיפול לרכב

תוכן עניינים
טיפול לרכב

כשמגיע הזמן לעשות טיפול לרכב לא יודעים למה לצפות, האם לצפות למחיר גבוה או לצפות למחיר ממוצע כמו כל שנה. במיוחד עבורכם הכנו מדריך שייתן לכם מידע איך להתכונן לטיפול התקופתי ברכב.

טיפול 15000

טיפול 15 אלף או כמו שכולם מכירים אותו טיפול 10,000 הוא טיפול תקופתי. פעם בשנה צריך לעשות אותו על מנת לשמור על הרכב ולמנוע תקלות. בדרך כלל עושים את הטיפול לפני טסט. ישנם מוסכים שמגיעים עד לבית הלקוח לוקחים את הרכב, מטפלים בו ומעבירים אותו טסט. כך אפשר לחסוך זמן בתיזוזים בין המוסך למכון הרישוי.

מה מחלפים בטיפול 15 אלף?

החלפת שמן מנוע- בכל טיפול תקופתי חייבים להחליף שמן. סוג השמן חייב להתאים למנוע הרכב, בדרך כלל רשום את סוג השמן בספר הרכב. במידה ולא מחליפים שמן בזמן השמן הופך לשחור ומכלולי המנוע מתחילים להישחק.

החלפת מסנן שמן- תפקידו של מסנן השמן הוא לסנן לכלוך ולמנוע מחלקיקים להיכנס למנוע. במידה ולא מחליפים שמן מנוע יבצרו בעיות בתפקוד המנוע וצריכת הדלק תעלה.

החלפה של מסנן אוויר- המסנן האוויר אחראי לאוויר שהמנוע שלנו נושם. במידה והמסנן סתום או מלוכלך הרכב לא נושם בצורה תקינה וזה מתבטא בכך שהרכב לא "סוחב" או צורך הרבה דלק.

בדיקת מסנן דלק- בדיקת תקינותו של מסנן הדלק. מסנן לא תקין יכולה לפגוע בכמות הדלק שנכנסת למנוע ובכך לגרום למנוע לעבוד פחות טוב.

נוזל בלמים- בדיקת נוזל בלמים היא אחת הבדיקות החשובות. נוזל הבלמים אחראי על פעולת הלחיצה על דוושת הבלם. מומלץ לבדוק את הנוזל פעם בטיפול.

מה מחליפים בטיפול גדול לרכב?

רפידות– הרפידות הן אלה שנמצאות על הצלחות הבלם. ברגע הבלימה הרפידות נצמדות לצלחת ובכך עוצרות את הרכב.

צלחות- הצלחות נמצאות מאחורי גלגלי הרכב, מחליפים אתן לעיתים רחוקות. במידה ולא החלפתם את הרפידות בזמן והצלחות נשחקו/ נחרטו יש להחליף אותן.

טיפול לרכב- מצתים/ אינג'קטורים- כמו מצית שכבר לא נדלקת כך גם המצתים ברכב. המצתים אחראים על ההצתה של הדלק. עם הזמן ישנו בלאי ויש להחליף את המצתים.

בדיקת צמיגים לרכב- בדיקת הצמיגים הוא חובה. עשו זאת בעצמכם מידי פעם. הסתכלו על החריצים בצמיגים אם כמעט ואין חריצים הגיע הזמן להחליף.

כמה עולה טיפול לרכב?

כשרוצים לדעת מה עלות הטיפול התקופתי צריך לבדוק מספר פרמטרים. האם אתם רוצים חלקים מקוריים או חליפיים? מה סוג הרכב שלכם? האם אתם רוצים לעשות טיפול במוסך יבואן מורשה או במוסך רגיל?

כל הפרמטרים האלה יקבעו את המחיר הסופי. טיפול שבמוסך מורשה רגיל יעלה 500 ₪ במוסך יבואן יכול להגיע גם ל 2,000 ₪ וצפונה.

חלקים מקוריים עלותם גבוה יותר משום שהם מחזיקים מעמד ליותר זמן והם מותאמים לרכב שלכם. אך זה מתבטא גם במחיר. אם חלק מקורי עולה 700 ₪ תוכלו להשיג חלק תחליפי בחצי או אפילו יותר.

עלויות ממוצעות למוסך רגיל הן:

טויוטה קורלה- 500-700 ₪

יונאי – 450-620 ₪

סקודה- 560-760 ₪

קיה- 570-700 ₪

הונדה- 480-550 ₪

שברולט ספארק- 400 ₪

פורד- 400-580 ₪

רוצים לקבל הצעת מחרי משתלמת עבור טיפול לרכב שלכם? יצירת קשר

כל כמה זמן צריך לעשות טיפול לרכב?

פעם בשנה או כל 15,000 ק"מ. רוב הרכבים עושים את הטיפול בשנה למעט רכבים של בעלי מקצוע כמו טכנאים, מוניות, משאיות ועוד. כמות השימוש ברכב היא גדולה יותר ולכן כמות הטיפול בשנה גדלה.

שתפו:

אולי יעניין אותך גם...

קבלו הצעת מחיר משתלמת