סוגי ביטוחים לרכב
קבלו הצעת המחיר משתלמת

סוגי ביטוחים לרכב

תוכן עניינים
ביטוחים לרכב

מזל טוב! קניתם את הרכב שחלמתם אליו. על מנת לשמור עליו אתם צריכים לבדוק איזה ביטוחים לרכב יכולים להתאים לכם. הכנו מאמר קצר על איזה סוגי ביטוחים לרכב קיימים מה ההבדל בניהם.

ביטוח חובה לרכב

הביטוח הראשון וכמו שאפשר לשמוע מהשם שלו הוא ביטוח חובה. זה ביטוח שמחייבים אותנו לעשות משום שאם חס וחלילה תהיו מעורבים בתאונת דרכים גם אתם וגם הרכב הנפגע תוכלו לקבל טיפול הולם. ביטוח החובה מחסה נזקי גוף בלבד. אבל מה עם הנזק שנגרם לרכבים? בשביל זה תצטרכו לעשות גם ביטוח צד ג'.

ביטוח צד ג לרכב

ביטוח צד ג' הוא ביטוח שמומלץ להוסיף לביטוח החובה. אם ביטוח החובה מחסה רק את נזקי הגוף אנחנו זקוקים לביטוח שידאג גם לכיסוי הנזק של הרכב הנפגע. כדאי לעשות ביטוח זה הוא לא מוסיף הרבה לפוליסה אך חוסך לכם המון במקרה של תאונה. ביטוח צד ג' מחסה את הנזק שנגרם לרכב הנפגע אך לא את הנזק שנגרם לרכב הפוגע. לכן אם תרצו לעשות ביטוח אשר ישמור עליכם אתם צריכים ביטוח מקיף.

ביטוח רכב מקיף

הפרמיום של הביטוחים. הביטוח שאיתו אתם יכולים לנסוע בראש שקט. ביטוח מקיף כשמו הוא מקיף את כל הקשור לרכב. מלבד לחס וחלילה תאונה, הביטוח מקיף גם תאונות עצמיות, גנבות, שרפות ועוד…

כמה עולה ביטוח מקיף לרכב?

עלות ביטוח מקיף משתנה בין רכב לרכב. מחיר הביטוח נקבע בין היתר על פי מחירון הרכב, האם הוא רכב בעל סבירות גבוה שייגנב? וותק של הנהג ועוד פרמטרים.

ביטוח לרכב מחיר

רוצים לקבל הצעת מחיר משתלמת עבור ביטוח הרכב שלכם? מלאו את הפרטים הבאים

איזה ביטוחים לרכב מתאימים לכם?

מחיר הביטוח תלוי בצרכים שלכם. במידה וקניתם רכב עד 20,000 אלף ש"ח ביטוח חובה וצד ג' יספיקו. אין צורך בביטוח מקיף כי בטווח הארוך הביטוח יעלה מעל שווי הרכב. כאשר קונים רכב חדש מומלץ לעשות לו ביטוח מקיף בשביל שתוכלו לנסוע בראש שקט.

מה עושים במקרה של תאונה?

תאונה ללא נפגעים

דבר ראשון נושמים עמוק, תאונות קורות ויקרו לחץ לא יתרום. שימו אפוד זוהר וצאו להחליף פרטים. רשמו את מספר הרכב, סוג הרכב ודגם הרכב. צלמו את רישיון הרכב הפוגע/ הנפגע. צלמו את רישיון בעל/ת הרכב. קחו כמה שיותר תמונות המתארות את הנזק שנגרם.

תאונה עם נפגעים

בתאונה עם נפגעים הדבר הראשון שחייבים לעשות זה להתקשר למשטרה. לבשו אפוד זוהר ושימו משלוש הזהרה במרחק של 50-100 מטר מהרכב. צלמו את הרכב הנפגע/ הפוגע. רשמו זיכרון דברים לפעמיים לאחר התאונה נשכחים פרטים חשובים שיכולים לעזור לנו, כתבו: באיזה מהירות נהגתם? מה קרה בזמן התאונה? מה היה לפני התאונה? כתבו הכל ואל תחסירו פרט.

חשוב לדעת- במידה ופגעת ברכב או בהולך רגל והוא נפגע אך לא רוצה "לעשות מזה עניין" חובה עליכם לדווח על כך! הגיעו לתחנת המשטרה הקרובה אליכם ודווחו על המקרה ספרו על השתלשלות הדברים. במידה ולאחר התאונה יגרם לאותו נפגע נזק אי דווח יכול להכניס אתכם לתביעות ואפילו לכלא.

צריכים ביטוח או טיפול לרכב שלכם? השאירו לנו פרטים בדף יצירת קשר ואנחנו נדאג לכם להצעת מחיר משתלמת.

ביטוח יומי לרכב

אתם רוצים לדעת לטיול עם חברים אבל אין לכם ביטוח על הרכב? שינה אפשרות לעשות ביטוח יומי לרכב ובכך תוכלו לצאת לטיול בשקט. רוצים לקבל הצעת מחיר לביטוח ליום? מלאו את הפרטים הבאים

מהם ההבדלים בין ביטוח רכב חשמלי לביטוח רכב רגיל?

  • סוללה: סוללה של רכב חשמלי היא רכיב יקר וחשוב, ולכן חשוב לבטח אותה במקרה של נזק. רוב חברות הביטוח מציעות כיסוי לסוללה במסגרת ביטוח מקיף.
  • עמדת טעינה: עמדת טעינה ביתית היא נכס יקר, ולכן חשוב לבטח אותה במקרה של גניבה או נזק. חלק מחברות הביטוח מציעות כיסוי לעמדת טעינה במסגרת ביטוח מקיף.
  • גרירה: רכבים חשמליים כבדים יותר מרכבים רגילים, ולכן דורשים יותר כוח לגרירה. חשוב לוודא שהפוליסה שלכם כוללת כיסוי לגרירה של רכב חשמלי.

מהו ביטוח רכב חשמלי?

ביטוח רכב חשמלי הוא ביטוח המכסה את בעל הרכב מפני נזקים שנגרמו לרכב, לצד שלישי ולרכוש של צד שלישי. ביטוח רכב חשמלי מורכב משלושה סוגים עיקריים:

  • ביטוח חובה: ביטוח חובה הוא ביטוח חובה על פי חוק, והוא מכסה נזקי גוף שנגרמו לנוסעים ולהולכי רגל בתאונה.
  • ביטוח צד ג': ביטוח צד ג' מכסה נזקי רכוש שנגרמו לרכבים אחרים או לרכוש של צד שלישי בתאונה.
  • ביטוח מקיף: ביטוח מקיף מכסה את כל הנזקים שנגרמו לרכב, לרבות נזקי תאונה, גניבה, שריפה ועוד.

שתפו:

אולי יעניין אותך גם...

קבלו הצעת מחיר משתלמת